خرک برند آریاصنعت

خرک

()

دلایل ضرورت استفاده از خرک

خرک یکی از ارزان ترین وسایل مورد نیاز در تعمیرگاه ها و اتو سرویس ها میباشد . امروزه به علت گران شدن تجهیزات تعمیرگاهی و بالا بودن هزینه تعمیر نگهداری و استفاده درست از تجهیزات تعمیرگاهی خود یکی از ضرورت ها شده است. یکی از کاهلی هایی که اپراتورها در استفاده از جک های پرتابل نظیر سوسماری و روغنی انجام می دهند عدم استفاده از خرک زیر خودرو پس از بالا بردن خودرو توسط جک است.

یکی از دلایل کاهلی اپراتور در استفاده همزمان جک و خرک ارزان بودن جک های سوسماری است و این کار نه تنها باعث آسیب به جک و کاهش طول عمر آن میشود بلکه ریسک آسیب جانی به اپراتور در صورت خالی کردن جک و پایین آمدن خودرو روی اپراتوررا بالا میبرد.

خرک دنده ای

در جک های بالابر بزرگ و حجیم و ثابت نظیر جک دو ستون، چهار ستون و جک قیچی رو کار و توکار پس از بالا بردن خودرو ، فشار حاصل از وزن خودرو روی قفل کن ها قرار گرفته و فشار از روی پکینگ ها و پاور پک جک خارج میشود (روی این جک ها به علت بزرگ بودن و گران بودن سیستم قفل کن و آزاد کن به صورت اتوماتیک و دستی قرار گرفته است) ولی در جک های کوچک امکان تعبیه این سیستم فراهم نیست (و از نظر حجم امکان پذیر نیست) و از لحاظ اقتصادی قابل قبول نیست حال اپراتورها باید با استفاده از خرک و خارج کردن پکینگ های جک های سوسماری و روغنی و روغنی بادی از بروز خرابی پکینگ بخاطر فشار وارده در زیر بار بودن جلوگیری کنند. در صورت استفاده از خرک هم طول عمر جک بسیار بالا می آورد و هم از بروز اتفاق های ناگهانی نظیر خالی کردن جک در حین کار و بروز آسیب های مالی و جانی جلوگیری می شود.

اسفاده جک و خرک

آیا این پست برای شما مفید بود؟

امتیاز متوسط / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که رای میدهید.

()
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم