()

دلایل ضرورت استفاده از خرک

خرک یکی از ارزان ترین وسایل مورد نیاز در تعمیرگاه ها و اتو سرویس ها میباشد . امروزه به علت گران شدن تجهیزات تعمیرگاهی و بالا بودن هزینه تعمیر نگهداری و استفاده درست از تجهیزات تعمیرگاهی خود یکی از ضرورت ها شده است. یکی از کاهلی هایی که اپراتورها در استفاده از جک های پرتابل نظیر سوسماری و روغنی انجام می دهند عدم استفاده از خرک زیر خودرو پس از بالا بردن خودرو توسط جک است.

یکی از دلایل کاهلی اپراتور در استفاده همزمان جک و خرک ارزان بودن جک های سوسماری است و این کار نه تنها باعث آسیب به جک و کاهش طول عمر آن میشود بلکه ریسک آسیب جانی به اپراتور در صورت خالی کردن جک و پایین آمدن خودرو روی اپراتوررا بالا میبرد.

خرک دنده ای

در جک های بالابر بزرگ و حجیم و ثابت نظیر جک دو ستون، چهار ستون و جک قیچی رو کار و توکار پس از بالا بردن خودرو ، فشار حاصل از وزن خودرو روی قفل کن ها قرار گرفته و فشار از روی پکینگ ها و پاور پک جک خارج میشود (روی این جک ها به علت بزرگ بودن و گران بودن سیستم قفل کن و آزاد کن به صورت اتوماتیک و دستی قرار گرفته است) ولی در جک های کوچک امکان تعبیه این سیستم فراهم نیست (و از نظر حجم امکان پذیر نیست) و از لحاظ اقتصادی قابل قبول نیست حال اپراتورها باید با استفاده از خرک و خارج کردن پکینگ های جک های سوسماری و روغنی و روغنی بادی از بروز خرابی پکینگ بخاطر فشار وارده در زیر بار بودن جلوگیری کنند. در صورت استفاده از خرک هم طول عمر جک بسیار بالا می آورد و هم از بروز اتفاق های ناگهانی نظیر خالی کردن جک در حین کار و بروز آسیب های مالی و جانی جلوگیری می شود.

اسفاده جک و خرک

آیا این پست برای شما مفید بود؟

امتیاز متوسط / 5. تعداد:

اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *