عمومی

معرفی دستگاه آپارات لاستیک و تیوپ

دستگاه آپارات که به نام های دستگاه آپارات لاستیک، دستگاه آپارات تیوپ، اتو لاستیک،اتو تیوپ،دستگاه پخت تیوپ،دستگاه پخت لاستیک ،دستگاه آپارات بخار،آپارات دو کاره،دستگاه آپارات 6 قالبه،دستگاه آپارات دو قالبه ، دستگاه آپارات فلکه ای،آپارات تیوپ قورباغه ای،لاستیک پز،تیوپ پز،دستگاه ترمیم تیوپ و لاستیک،دستگاه آپارات سواری،دستگاه آپارات سنگیت،دستگاه آپارات کامیونی ،دستگاه آپارات بادی و ..... شناخته میشود دستگاهی است برای ترمیم پارگی های کنج ،رو ، کنار لاستیک و پنچری تیوپ استفاده میشود که به دو روش بخار و اتو گرم انجام میشود.
دستگاه آپارات لاستیک به علت افزایش و بالا بودن قیمت لاستیک بسیار مورد توجه همکاران فروشنده لاستیک و اتو سرویس هایی که خدمات آپاراتی میدهند قرار گرفته است.


استفاده از دستگاه آپارات لاستیک مزایای زیر را دارد:
•    ترمیم اتوماتیک با دمای مشخص و ایمن لاستیک
•    دقت بالا و کار تمیز پنچرگیری
•    صرفه جویی در وقت و هزینه و انرژی
•    افزایش طول عمر لاستیک و تیوپ

 

یک آپارات لاستیک از اجزای زیر تشکلی شده است:
    اتو یا هیتر فک بالا و پایین
    شیر بادی در نوع بادی 
    ستون اصلی و بدنه
    مجموعه قالب های ترمیم لاستیک برای زوایای مختلف
    ارهم U شکل در بعضی از نوع های موجود در بازار برای آپارات لاستیک
    درجه دیجیتال در نوع دیجیتالش
    جک پنماتیک قدرتمند در نوع بادی

 

روش راه اندازی و عملکرد و کار با دستگاه آپارات لاستیک دیجیتال:
در ابتدا توسط سوهان و سمباته یا فرز بادی سطح پارگی و اطراف آنرا صاف کرده و اضافات را گرفته سپس قسمت پارگی لاستیک را به سوزن و نخ مخصوص دوخته و حال چسی مخصوص انرا را روی قسمت دوخته و پارگی ریخته و وصله مخصوص را روی آن قرار داده حال دستگاه را  پس از متصل کردن شلنگ باد به برق زده و روشن مینماییم و پس از انتخاب درست قالب های پایین و بالا آنهارا در دستگاه جا نمایی کرده و بعد از انتخاب دما و زمان مناسب لاستیک(اصولا 30 دقیقه زمان و دمای 100 درجه انتخاب میشود) را در بین قالب ها قرار داده و دکمه استارت(جک پنماتیک ) را زده و جک به پایین امده و لاستیک را محکم بین دوقالب گرفته و پس از گذشته زمان مناسب وصله و لاستیک کامل پختهو جک به صورت خودکار بالا رفته و هیتر خاموش میشود تا از سوختگی لاستیک جلوگیری شود  و حال لاستیک قابل استفاده می باشد.
( میشود وصله را از دو طرف یعنی داخل و بیرون متصل کرد به لاستیک)


انواع دستگاه آپارات :
دستگاه آپارات به دو دسته آپارات لاستیک و آپارات تیوپ تقسیم میشود که ابتدا به تقسیم بندی دستگاه آپارات تیوپ میپردازیم سپس به تقسیم بندی آپارات لاستیک.


دستگاه آپارات تیوپ:
    آپارات تیوپ بادی
    آپارات تیوپ فلکه ای
    آپارات تیوپ قورباغه ای
دستگاه آپارات تیوپ همنطور که از نامش پیداست پنچری و پارگی تیوپ های آسیب دیده را بر طرف میکند و در مدل بادی که دارای یک جک پنماتیک است به وسیله اتو برقی که در همه مدل ها هست این فرآیند انجام میدهد و در مدل فلکه با استفاده از فلکه پیچی دستی و اتو برقی و در مدل قورباغه ای با استفاده از یک گیره و اتو برقی عملیات پنچرگیری را انجام میدهد.


انواع دستگاه آپارات لاستیک:
    دستگاه آپارات لاستیک 2 یا 6 قالبه دیجیتال سواری
    دستگاه آپارات لاستیک 2 یا 6 قالبه آنالوگ سواری
    دستگاه آپارات لاستیک فلکه ای سواری
    دستگاه آپارات لاستیک 6 قالبه دیجیتال سنگین

به طور کلی وظیفه دستگاه آپارات لاستیک ،ترمیم پارگی و پنچری لاستیک است که با توجه به نوع آنو تنوع در عملکرد درآخر لاستیک را ترمیم مینمایند. در دستگاه آپارات لاستیم دیجیتال دما و زمان در یک تابلو دیجیتال تنظیم میشود و جک فشار دهنده روی لاستیک بادی است ولس در مدل فلکه این عملیات فشار دهی روی لاستیک توسط فلکه پیچی دستی انجام میشود و در مدل آنالوگ فرآیند تنظیم دستی است . در مدل های آپارات لاستیک سواری قابلیت آپارات لاستیک تمامی خودرو های سواری و خودرو نیسان را داراست و کلیه تیوپ های سواری و سنگین را آپارت میکند و در مدل آپارات لاستیک سنگین یا کامیونی قابلیت آپارات کلیه لاستیک ها تا خودرو های سنگین مثل کامیون و اتوبوس را داراست.
 

جستجو تماس
چت ورود