عمومی

معرفی دستگاه تنظیم باد اتوماتیک

دستگاه تنظیم باد اتوماتیک دستگاهی است که مقدار باد لاستیک خودرو هارا به صورت اتوماتیک تنظیم(کم و زیاد) میکند که با توجه به درجه تنظیم شده که قبلا تنظیم کرده ایم و در نمایشگر نشان میدهد مقدار باد لاستیک را تنظیم میکند. این دستگاه کاربرد زیادی در کلیه اتوسرویس هایی که خدمات خودرویی به خصص خدمات تعویض روغن ،آپارات لاستیک،فروش لاستیک و ... میدهند کاربرد دارد .دستگاه تنظیم باد اتوماتیک که به نام های باد زن اتومات،تنظیم اتومات،درجه باد ایستاده،درجه باد دیواری،درجه باد کارگاهی اتومات،ایستگاه باد، درجه باد کامپیوتری اتومات و ... شناخته میشود به دو مدل  ایستاده و دیواری در بازار موجود است.


عملکرد و روش کار با دستگاه تنظیم باد اتوماتیک:
در ابتدا یک طرف شلنگ را به کمپرسور باد و طرف دیگر را به قسمت ورودی دستگاه تنظیم باد اتوماتیک متصل کرده و سپس دستگاه را روشن کرده و پس از تنظیم مقدار درجه باد (بر اساس یکی از پارامترهای PSI ،BARیا KGF و با دکمه های + و - تنظیم میکنیم)و متصل کردن شلنگ خروجی از دستگاه به والف لاستیک خودرو ، دستگاه به صورت اتوماتیک (به علت فشار باد حاصله از باد داخل داخل لاستیک که به داخل شلنگ میرود) مقدار باد لاستیک را تنظیم میکند و پس از شنیدن صدای آلارم (بوق)  شلنگ را جدا کرده و مقدار فشار(درجه) باد لاستیک تنظیم شده است.
(لازم به ذکر است برای افزایش راندمان و طول عمر دستگاه حتما از رطوبت گیر در مسیر ورودی باد به دستگاه استفاده کنید)


قطعات تشکیل دهنده دستگاه تنظیم باد اتوماتیک:
صفحه نمایش دیجیتال
برد هوشمند الکترونیکی
واحد مراقبت و رطوبت گیر در بعضی از مدل ها
شلنگ و سری باد

 

انواع دستگاه تنظیم باد:
همانطور که قبلا گقته شد دستگاه تنظیم باد در دو مدل ایستاده و دیواری برای خودرو های سواری و سنگین  وجود دارد که شرکت های متفاوتی مدل های ایستاده و دیواری متفاوتی روانه بازار کرده اند.

 

مزیت های استفاده از دستگاه تنظیم باد اتوماتیک:
تنظیم دقیق تر باد لاستیک به واسطه اتوماتیک و کامپیوتری بودن آن و عدم دخالت دست و تنظیم چشمی
کاهش مصرف سوخت به واسطه تنظیم دقیق و هوشمند باد لاستیک خودرو
افزایش طول عمر لاستیک به علت بیش از اندازه باد نکردن لاستیک خودرو 
افزایش طول عمر جلوبندی و جلوگیری از انحراف ماشین به علت تنظیم دقیق با  چرخ ها(متفاوت نبودن باد چرخ ها)
جلوگیری از ورود رطوبت باد به لاستیک خودرو به واسطه داشتن رطوبت گیر 
 

جستجو تماس
چت ورود